Atliekame gesintuvų patikrą, pildymą, remontą.
Gesintuvų patikrą galime atlikti vietoje – turime mobiliąsias dirbtuves, atitinkančias licenzijavimo reikalavimus. Nurašome, utilizuojame senus gesintuvus ir išrašome pažymas.

Gesintuvų pildymas – patikra atliekamas visų tipų gesintuvų patikrinimas, pildymas ir techninis aptarnavimas Kaune.

Atliekame visų rūšių miltelinių, angliarūgštinių, putų gesintuvų patikrą, užpildymą, remontą ir visą kitą techninę priežiūrą. Gesintuvų galiojimo terminas – vieneri metai pagal galiojančias bendrąsias priešgaisrines saugos taisykles, patvirtintas priesgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM, direktoriaus 2005 metu vasario mėnesio 18 dienos įsakymu Nr. 64

Gesintuvai pildomi ir tikrinamos jų gesinimo medžiagų kiekis ir kokybė ne rečiau kaip kartą per metus pagal galiojančius PAGD prie LR VRM reikalavimus ir taisykles.

Visi gesintuvai skirti užgesinti ugnį, nors ir skiriasi savo išvaizda, gesinimo medžiaga ar kaina. Tam, kad suprastume gesintuvo privalumus ir trūkumus, reikia žinoti, kokių tipų būna gaisrai ir kaip juos užgesinti.

Gaisrų klasifikavimas

A klasės gaisrai. Degios kietos medžiagos: mediena, popierius, guma, plastmasė, tekstilė ir pan.
B klasės gaisrai. Degūs skysčiai: benzinas, spiritas, lakas, tepalai ir pan.
C klasės gaisrai. Degančios dujos: vandenilis, acetilenas, angliavandeniliai ir pan.
D klasės gaisrai. Degūs metalai ir jų lydiniai: kalis, natris, magnis.

Dabar išsiaiškinkime gesintuvų tipus ir kokius jie gaisrus gesina:

Milteliniai gesintuvai (MG) – tai universali priemonė gesinant A, B, C klasės gaisrus ir veikiančias elektros instaliacijas iki 1000 V. Gali būti užpildyti specialiais milteliais, gesinančiais D klasės gaisrus. Gaminami nešiojami, vežiojami ir stacionarūs. Dėl savo universalumo ir veikimo plačiame temperatūrų diapazone (nuo -40° C iki +50° C) yra naudojami dažniausiai.

Privalumai – nedidelė kaina, didelis gesinimo plotas, galima gesinti iš didesnio atstumo.
Trūkumai – naudojant susidaro didelis miltelių dūmingumas, taip sumažindamas ugnies židinio matomumą; uždarose patalpose reikia naudoti asmenines apsaugos priemones; panaudojus milteliai sunkiai pašalinami.
Angliarūgštės gesintuvai (AG) gaminami nešiojami ir vežiojami. Šie gesintuvai taip pat skirti gesinti A, B, C klasės gaisrus ir veikiančias elektros instaliacijas iki 1000 V. Juose kaip gesinamoji medžiaga naudojamas anglies dioksidas (CO2), pereinantis iš skystos būsenos (balione) į dujinę (gesinant).

Privalumai– efektyviausiai gesina B klasės gaisrus, patalpa neteršiama gesinimo medžiaga, atvėsina įkaitusias medžiagas.
Trūkumai– didelis gesintuvo svoris, neefektyviai gesina A klasės gaisrus, galimybė nušalti rankas dėl staigaus difuzoriaus ir gesintuvo korpuso dugno atšalimo, naudojant uždarose patalpose padidėja CO2 kiekis – dėl to gali sukelti hipoksiją.
Vandens putų gesintuvai (VPG) skirti gesinti A ir B klasės gaisrus. VPG degų paviršių padengia putomis, kurios neleidžia deguoniui patekti į gaisro židinio vietą ir taip greitai užgesina ugnį. Gaminami dviejų tipų: šildomoms patalpoms, veikiantį nuo + 5°C iki + 60°C, bei nešildomoms patalpoms, veikiantį nuo -20°C iki +60°C .